Opakowania XXL


Zastosowań druku wielko wymiarowego jest cała masa. Najczęściej po prostu drukuje się różnego rodzaju reklamę wielkoformatową. Mowa tutaj oczywiście o billboardach, systemach roll-up czy fototapetach. Najważniejszym w tym wszystkim kluczowym słowem jest „wielkoformatowość”. Skoro bowiem mamy już możliwość zastosowania wydruku o bardzo dużej powierzchni, dlaczego nie mielibyśmy wykorzystać go chociażby do opakowań? Przeciwwskazań w zasadzie brak.

 

Różne metody druku (większość urządzeń radzi sobie niestety tylko z bardzo cienkimi materiałami)

Tak różowo niestety nie jest. Podstawowym ograniczeniem dla maszyn wykonujących druk wielkoformatowy jest zawsze materiał, na jaki są w stanie nanosić farbę. Wiele z nich jest nieprzystosowanych do działania chociażby z kartonem. Jest on dla nich najzwyczajniej za gruby, więc nadruki można wykonywać tylko na różnego rodzaju papierze lub na foliach. Jest to poważne ograniczenie, chociaż oczywiście można z niego wybrnąć. Jedną opcją na pewno jest po prostu oklejenie pudełka za pomocą naklejek tworzonych przez drukarnię, ale znacznie częściej prościej jest stworzyć zgrzewane opakowanie, do którego całość pakowanego produktu trafi. Samo pudełko nie musi być wtedy w jakiś specjalny sposób ozdabiane.

 

Zapakujemy nawet dom (zadrukowana elewacja? Proszę bardzo!)

Tego typu poszukiwania, chociaż często są dla nich po prostu prostsze rozwiązania, mogą dostarczać bardzo ciekawych pomysłów. Jeśli bowiem można spokojnie wydrukować opakowanie, które potem w sposób idealny zostanie naniesione na powierzchnię opakowania właściwego, dlaczego by nie wykorzystać tej samej techniki w innych przypadkach? Przeciwwskazań nie ma w zasadzie żadnych, efekty mogą być naprawdę imponujące. Coraz częściej tego techniki wykorzystuje się na przykład do bezpośredniego upiększania budynków, co możliwe jest dzięki zastosowaniu farb odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Zwykłe farby do druku wielkoformatowego już oczywiście tego typu właściwości mają, ale oczywiście należy pójść o krok dalej, jeśli chce się mieć właściwie przyozdobioną elewację budynku.

Podobne artykuły


Pożyczka online

Pożyczka online

W momencie kiedy prawie każdą dziedzinę życia opanował Internet to samo stało się z bankami. Oczywiś...
Naturalne kosmetyki dla każdego

Naturalne kosmetyki dla każdego

Dla wszystkich, którzy już cierpią na problemy zdrowotne ze skórą, włosami czy paznokc...
Polscy aktorzy

Polscy aktorzy

Wydaje się, że zawód aktora jest tylko jeden i niema żadnej różnicy czy jest to aktor ...

Partnerzy


Firma marketingowa bez projektora

Firma marketingowa bez projektora

Ubezpieczenia samochodowe

Ubezpieczenia samochodowe

Seria gier FIFA

Seria gier FIFA

Naturalne kosmetyki dla każdego

Naturalne kosmetyki dla każdego