Jak prać firany?


Śnieżnobiałe firany, to ozdoba każdego domu czy mieszkania. Bez względu na to, czy są one długi czy krótki, czy luźno zwisają nad podłogą, czy są w jakiś fantazyjny sposób upięty w naszym oknie, budują specyficzną atmosferę każdego pomieszczenia, zwłaszcza, gdy są odpowiednio połączone z firanami. Jednakże chyba każda gospodyni domowa zdaje sobie sprawę z tego, że firany Rzeszów dosyć szybko mogą się brudzić. Albowiem łatwo chłoną one dym z papierosów czy kurz, który unosi się w powietrzu. Na pewno duży wpływ na barwę naszych firanek mogą też mieć promienie słoneczne, które mogą je nieco odbarwiać. Jednak jeżeli w odpowiedni sposób o nasze firany zadbamy, wtedy będą one długo wyglądały jak nowe, a brud nie będzie na nich widoczny.

Jeżeli chcemy wyprać nasze firanki, musimy pamiętać, aby prać je w niskiej temperaturze. Nie powinna ona przekraczać 40 stopni Celsjusza. Oczywiście do prania powinien zostać użyty proszek do białych rzeczy. Idealnym rozwiązaniem jest pranie naszych firan ręcznie, chyba że mamy pralkę, która posiada funkcję prania ręcznego. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasze firany Rzeszów nie zostaną uszkodzone.

Każdy kto chce mieć ładne i czyste firanki, może też zastosować kilka tricków, które sprawią, że będą one zawsze wyglądały jak nowe. Jeżeli chcemy by nasze firany były śnieżnobiałe, pomóc nam w tym może proszek do pieczenia. Należy je namoczyć w roztworze proszku do pieczenia z wodą i namaczać przez 15 minut. Po tym czasie firany należy przepłukać. Jeżeli na naszej firance znajduje się tłusta plama, warto dodać do normalnego prania płyn do mycia naczyń. Jeżeli tłuszcz na firance jest już zaschnięty, możemy, bardzo pomóc może nam mąka, która wchłania tłuszcz. Należy wysypać ją na zabrudzone miejsce i odczekać kilka minut. Jeżeli pierzemy nasze firany w pralce, do ostatniego płukania warto dodać trochę octu bądź soli. Dzięki temu, firanki będą nieco usztywnione i będą lepiej układały się po rozłożeniu. Jeżeli dostosujemy się do tych rad, z całą pewnością nasze firany bardzo długo będą wyglądały jak nowe.

Podobne artykuły


Dodatkowe elementy ogrodowe

Dodatkowe elementy ogrodowe

Prócz najważniejszych mebli ogrodowych, nasz ogród możemy udoskonalać za pomocą innych...
Pożyczka online

Pożyczka online

W momencie kiedy prawie każdą dziedzinę życia opanował Internet to samo stało się z bankami. Oczywiś...
Rajdy samochodowe

Rajdy samochodowe

Kolejnym bardzo ważnym rodzajem sportów są sporty motorowe. Przykładem są rajdy samochodowe. ...
Tworzenie stron www

Tworzenie stron www

Dodatkowe elementy ogrodowe

Dodatkowe elementy ogrodowe

Sukienki etno, czyli nowa moda

Sukienki etno, czyli nowa moda

Jakie są objawy alergii?

Jakie są objawy alergii?