Opakowania XXL


Zastosowań druku wielko wymiarowego jest cała masa. Najczęściej po prostu drukuje się różnego rodzaju reklamę wielkoformatową. Mowa tutaj oczywiście o billboardach, systemach roll-up czy fototapetach. Najważniejszym w tym wszystkim kluczowym słowem jest „wielkoformatowość”. Skoro bowiem mamy już możliwość zastosowania wydruku o bardzo dużej powierzchni, dlaczego nie mielibyśmy wykorzystać go chociażby do opakowań? Przeciwwskazań w zasadzie brak.

 

Różne metody druku (większość urządzeń radzi sobie niestety tylko z bardzo cienkimi materiałami)

Tak różowo niestety nie jest. Podstawowym ograniczeniem dla maszyn wykonujących druk wielkoformatowy jest zawsze materiał, na jaki są w stanie nanosić farbę. Wiele z nich jest nieprzystosowanych do działania chociażby z kartonem. Jest on dla nich najzwyczajniej za gruby, więc nadruki można wykonywać tylko na różnego rodzaju papierze lub na foliach. Jest to poważne ograniczenie, chociaż oczywiście można z niego wybrnąć. Jedną opcją na pewno jest po prostu oklejenie pudełka za pomocą naklejek tworzonych przez drukarnię, ale znacznie częściej prościej jest stworzyć zgrzewane opakowanie, do którego całość pakowanego produktu trafi. Samo pudełko nie musi być wtedy w jakiś specjalny sposób ozdabiane.

 

Zapakujemy nawet dom (zadrukowana elewacja? Proszę bardzo!)

Tego typu poszukiwania, chociaż często są dla nich po prostu prostsze rozwiązania, mogą dostarczać bardzo ciekawych pomysłów. Jeśli bowiem można spokojnie wydrukować opakowanie, które potem w sposób idealny zostanie naniesione na powierzchnię opakowania właściwego, dlaczego by nie wykorzystać tej samej techniki w innych przypadkach? Przeciwwskazań nie ma w zasadzie żadnych, efekty mogą być naprawdę imponujące. Coraz częściej tego techniki wykorzystuje się na przykład do bezpośredniego upiększania budynków, co możliwe jest dzięki zastosowaniu farb odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Zwykłe farby do druku wielkoformatowego już oczywiście tego typu właściwości mają, ale oczywiście należy pójść o krok dalej, jeśli chce się mieć właściwie przyozdobioną elewację budynku.

Podobne artykuły


Seria gier FIFA

Seria gier FIFA

FIFA jest bardzo znaną serią gier komputerowych o tematyce piłkarskiej. Jest ona stworzona przez kan...
Egzamin na prawo jazdy. Kategoria B, zadania na placu manewrowym

Egzamin na prawo jazdy. Kategoria B, zadania na placu manewrowym

Część praktyczna rozpoczyna się od stosunkowo prostego sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Egzam...
Korzyści z posiadania konta

Korzyści z posiadania konta

Posiadacze konta bankowego mogą mówić o niezliczonych korzyściach. Przede wszystkim należy za...

Partnerzy


Dachy na każdą kieszeń

Dachy na każdą kieszeń

Wielkie zmiany

Wielkie zmiany

Tak ważna opieka nad dzieckiem na co dzień

Tak ważna opieka nad dzieckiem na co dzień

Zakup nieruchomości. Może warto obniżyć swoje wymagania?

Zakup nieruchomości. Może warto obniżyć swoje wymagania?