Zakup nieruchomości. Może warto obniżyć swoje wymagania?


Poszukiwania niedrogiej nieruchomości do kupienia, są rzeczą jak najbardziej naturalna. Każdy chce bowiem kupować tanio, w przypadku nieruchomości, tani zakup oznacza bardzo często oszczędność przekraczającą kilkanaście tysięcy złotych, więc jest się o co starać. Szukając taniej nieruchomości, można jednak popełnić spory błąd Błędem tym jest oczywiście poszukiwanie nieruchomości zbyt taniej, a jednocześnie bardzo wysokie wymagania, co do stanu nieruchomości.

Takie połączenie daje wręcz odwrotny efekt. Nieruchomość taką trudno znaleźć, szukamy, oglądamy, tracimy czas i pieniądze na dojazdy na oględziny i nie przynosi to większych rezultatów. Co zmienić? Jeśli dysponujemy określonym zasobem finansowym, trudno szukać nieruchomości droższej, chyba, że chcemy wziąć kredyt i w ten sposób sfinansować różnice w cenie nieruchomości i posiadanej gotówki. Najczęściej jednak okazuje się, że takie rozwiązanie jest niemożliwe.

Trzeba szukać innego. Innym, sensowniejszym w tej sytuacji rozwiązaniem, jest obniżenie swoich wymagań. Jeśli dojedzmy do wniosku, że za określoną cenę nie da się kupić nieruchomości spełniającej określone kryteria, zmniejszenie swoich wymagań daje szanse na sukces, szanse na to, by nieruchomość dla siebie po prostu znaleźć. Zmniejszenie swoich wymagań, wcale nie musi oznaczać kupienia czegoś gorszego.

Niekiedy wystarczy kupić nieruchomość w nieco gorszej lokalizacji, czy też w nieco gorszym stanie, który można poprawić przez późniejszy remont, by mieć pewność, że zapłacimy za nią naprawdę mało Każdy szuka taniej nieruchomości. Nie można jednak oczekiwać cudów. Za określone pieniądze nie da się kupić czegoś, co zdaniem sprzedających jest dużo droższe. Zmniejszenie swoich wymagań ma więc wielki sens. Wtedy bez problemu uda się nabyć nieruchomości i jeszcze mieć szansę wybrania jednej z kilku. Warto o tym pomyśleć.

Podobne artykuły


Sukienki etno, czyli nowa moda

Sukienki etno, czyli nowa moda

Sezon letni został zdecydowanie zdominowany przez sukienki, i inne ubrania w etniczne wzory. Projekt...
Ile może kosztować pozycjonowanie?

Ile może kosztować pozycjonowanie?

Pozycjonowanie jest to forma marketingu internetowego, jaka zyskuje coraz bardziej  na znaczeni...
Naturalne kosmetyki dla każdego

Naturalne kosmetyki dla każdego

Dla wszystkich, którzy już cierpią na problemy zdrowotne ze skórą, włosami czy paznokc...
Powiększanie piersi

Powiększanie piersi

Ponadczasowe trendy w modzie

Ponadczasowe trendy w modzie

Jak nauczyć się robienia zdjęć

Jak nauczyć się robienia zdjęć

Długi urlop w Tatrach

Długi urlop w Tatrach